Koncerty, tańce i śpiewy

Program XXX Jubileuszowych Dni Bielska Podlaskiego był wyjątkowo bogaty. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Mieszkańcy przyszli na bielskie planty całymi rodzinami. Nie zabrakło także imprez w innych częściach miasta.

Podczas tegorocznych Dni Bielska odbył się po raz pierwszy Turniej Gier Komputerowych by KOPMUTRONIK. Zawody od razu zdobyły liczne grono zagorzałych zwolenników, więc jest niemal pewne, iż turniej ten będzie rozgrywany w latach następnych.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SZANSA” zorganizowało VII już edycję zawodów sportowych.

W Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach przez cztery dni trwał cykl imprez w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Podlasko-Poleskiego „Tam Po Majowuj Rosi”.

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II odbył się festyn integracyjny, który poprowadzili wspólnie Marcin Chochlew – aktor serialu „Na Wspólnej” i Marcin Sarnacki – dziennikarz, mający w swoim dorobku zawodowym programy i publikacje między innymi w takich mediach jak Teleexpress, Życie Warszawy i Radio Eska.

Planty tętniące życiem

Na czas obchodów Dni Bielska Miejskie Planty w Parku Królowej Heleny stały się najliczniej odwiedzanym przez mieszkańców miejscem, a muzykę i śpiew słychać było do późnego wieczora.

W sobotnie popołudnie 30 maja na scenie amfiteatru wystąpił po raz pierwszy w Bielsku Podlaskim zespół pieśni i tańca Kodrenij z Mołdawii. Z zagranicznych gości zaprezentowały się także kapele ludowe Wereńka oraz Trio Sióstr Łukianowicz. Obydwa zespoły przyjechały z Białorusi. Wieczorem wystąpiła „Kapela Wujka Idziego” z Radlina na Śląsku, a później odbył się koncert Eleny Rutkowskiej z zespołem „Cygańskie Czary”.

Nocne kino i bielscy wykonawcy

W nocy z soboty na niedzielę w Parku Aleksandra Jagiellończyka miała miejsce projekcja filmu w kinie plenerowym.

W niedzielę 31 maja mieszkańcy mogli przyjrzeć się pracy policjantów oraz zapoznać się ze strażackim sprzętem gaśniczym. Młodzi pasjonaci wędkowania od szóstej rano brali udział w tradycyjnie organizowanych w czasie Dni Bielska zawodach wędkarskich. Nie zabrakło też atrakcji dla melomanów. Swój repertuar zaprezentowały bielskie zespoły takie jak Wasiloczki, Małanka, Ranok oraz Kuranty.

Późnym popołudniem na wielkiej scenie rozstawionej przy Urzędzie Miasta wystąpiła grupa „Jabberwocky”, a po niej warszawski zespół „Believe” z wokalistą Karolem Wróblewskim z Bielska Podlaskiego. Prezentacje te były wstępem do późniejszego koncertu gwiazdy tegorocznych obchodów święta miasta – „Braci” Cugowskich.W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.