Klucz do bram miasta

29 maja, o godzinie 9.00 na Placu im. Jana Pawła II przy Ratuszu, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski uroczyście przekazał młodzieży szkolnej symboliczny klucz do bram miasta. Z tą chwilą rozpoczęły się obchody XXX Jubileuszowych Dni Bielska Podlaskiego. Po ceremonii wręczenia klucza korowód przemaszerował ulicą Mickiewicza na miejskie planty.

Atrakcje tegorocznych Dni Bielska otworzył blok imprez przygotowanych przez dzieci i młodzież z bielskich szkół. Uczniowie zaprezentowali programy artystyczne, w których przypomnieli widzom historię Bielska od początków osadnictwa aż po dzień dzisiejszy.

Nie lada niespodzianką był występ drużyny wojów słowiańskich „Nawia”. Rekonstruktorzy w niezwykle realistyczny sposób pokazali sceny z ówczesnych walk i pojedynków. Po zakończeniu starć i potyczek publiczność mogła obejrzeć jak wyglądał dawny obóz słowiański oraz zapoznać się z replikami mieczy, hełmów, tarcz i innego uzbrojenia z czasów wczesnego średniowiecza.

Z dużym zainteresowaniem młodzieży spotkał się turniej, podczas którego każdy chętny mógł zmierzyć się z wybranym przez siebie przeciwnikiem. Najwięcej emocji wzbudziła walka na worki, strzelanie do celu z łuku oraz drużynowe przeciąganie liny.

W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.