Niedziela, 5 lipca 2020, imieniny Karoliny, Antoniego, Filomeny. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 16 godz. 36 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 13 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2010-03-16

Trochę o ekologii z księciem Karolem

W naszej szkole podejmujemy różne działania na rzecz ochrony środowiska. Organizujemy imprezy ekologiczne, wystawy. Włączamy się do akcji ogólnopolskich i przeprowadzamy swoje. Realizujemy projekty i programy ekologiczne. Uwieńczeniem tych prośrodowiskowych działań był nasz udział w spotkaniu z księciem Karolem 16 marca 2010r. w Białowieży. Zaproszenie na tak niezwykłe wydarzenie otrzymaliśmy od Dyrekcji Białowieskiego Parku Narodowego i pracowników Ośrodka Edukacji Przyrodniczej. Był to szczególnie miły dzień, ponieważ mogliśmy uczestniczyć w wizycie tak dostojnego gościa. Na spotkanie wyruszyliśmy wczesnym rankiem w składzie: Agata Bubel, Grzegorz Burzyński, Kamil Olszewski i nasz opiekun-Anna Dolińska. Pani Dyrektor Irena Zinkiewicz i Pan Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski - Eugeniusz Berezowiec zapewnili nam transport w komfortowych warunkach i zadbali o wszystkie szczegóły. Podróż szybko minęła. Pogoda była wiosenna i humory nam też dopisywały. Trema przyszła tuż przed pojawieniem się Jego Wysokości w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym w Białowieży.

Przy dioramie prezentującej żubry w Puszczy następca brytyjskiego tronu spotkał się z dziećmi i młodzieżą z lokalnych szkół - uczestnikami programów proekologicznych, nauczycielami oraz pracownikami Ośrodka Edukacji Przyrodniczej BPN, który koordynuje wiele działań przyrodniczych i ekologicznych w regionie Puszczy Białowieskiej. Pod czujnym okiem Pani Anny Dolińskiej prezentowaliśmy efekty projektu, mającego na celu efektywność energetyczną w gospodarstwach domowych.

- Udało wam się zmienić podejście rodziców do oszczędzania? - pyta książę. Sugeruje, by następny eksperyment poświęcić oszczędzaniu wody.
- Już to robimy - odpowiadaliśmy z dumą.
Brytyjski arystokrata interesował się nie tylko ekologią.
- Macie dzisiaj wolne w szkole - podpytywał.
- Wszyscy w szkole mamy w tym tygodniu wolne, są teraz rekolekcje - przyznaje Grzegorz.
Gdy usłyszał odpowiedź, poznał jeszcze jedną polską tradycję. Ten dzień zostanie na zawsze w naszej pamięci, jako niezwykłe wydarzenie o wymowie ekologicznej i historycznej. Podczas rozmowy z Jego Wysokością mieliśmy okazję na chwile konwersacji w języku angielskim.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego abyśmy mogli brać udział w tak ważnym w naszym życiu wydarzeniu.

Uczniowie Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza
Nauczyciel biologii - Anna Dolińska

Aktualizacja: 2010-12-28 08:21:19
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.