Sobota, 4 lipca 2020, imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 16 godz. 37 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 12 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2010-11-26

Spotkanie w Gimnazjum Nr 1 im. Niepodległości Polski w ramach projektu
Samopomoc i integracja przez sztukę

Klub Wolontariuszy W jedną stronę, działający przy Gimnazjum Nr 1 w Bielsku Podlaskim, został zaproszony przez Środowiskowy Dom Samopomocy do wspólnej realizacji projektu Samopomoc i integracja przez sztukę

W projekcie uczestniczyli podopieczni ŚDS, pracownicy placówki oraz 26 wolontariuszy z klubu wraz opiekunkami: Agnieszką Piast i Elżbietą Uziałło.

Głównym celem projektu jest integracja młodzieży gimnazjalnej z ludźmi niepełnosprawnymi cierpiącymi na schorzenia psychiczne. Przy okazji realizacji zadań uczniowie mieli okazję poznać różnorodne techniki plastyczne, których tajniki zgłębiali wspólnie z wychowankami ŚDS. Realizacja projektu przyniosła wymierne korzyści obu stronom. Uczniowie gimnazjum mogli poznać metody pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz nauczyć się od nich ciekawych technik plastycznych, zaś osoby niepełnosprawne poprzez prezentację swoich umiejętności wzmocnić w sobie poczucie własnej godności i bycia potrzebnymi.

Efektem współpracy była wystawa prac, którą można było obejrzeć w Gimnazjum Nr 1 im. Niepodległości Polski w Bielsku Podlaskim w dniu 26 listopada 2010 r.

Aktualizacja: 2010-12-01 08:18:44
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.