Sobota, 4 lipca 2020, imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 16 godz. 37 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 12 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2010-11-19

Norwescy podróżnicy odwiedzili Bielsk Podlaski

Sprawa zabitego w zeszłym roku osiołka norweskiej pary podróżników wstrząsnęła całą Polską. Dziś, z nowym osiołkiem para podróżników odwiedziła Bielsk Podlaski.

Marianne Lovlie i jej mąż, Werner Fahrenholz od 29 lat wędrują piechotą przez świat, a trzy osiołki niosą na grzbietach cały ich dobytek. Jak sami twierdzą przeszli niemal 250 tys. kilometrów, a teraz udają się do Azji przez Białoruś, Ukrainę i Rosję. Norwegowie już raz odwiedzili Polskę 14 lat temu i są pod dużym wrażeniem zmian jakie zaszły od tego czasu w naszym kraju.

- Ostatnim razem - jak wspomina Pan Fahrenholz - dogadywaliśmy się z Polakami głównie na migi, dziś spotykamy ludzi ze znajomością języka angielskiego, niemieckiego, a nawet francuskiego.

Podróżnicy życzliwie zostali przyjęci przez mieszkańców naszego miasta, wzbudzając przy tym niemałą sensację. Urząd Miasta dołożył wszelkich starań by udzielić niezwykłym gościom wszelkiej pomocy. Choć podróżnicy za wiele do szczęścia nie potrzebują skorzystali jednak z udostępnionych przez Urząd Miasta map i materiałów przydatnych w podróży oraz termosu ciepłej herbaty.

Aktualizacja: 2010-11-19 11:30:14
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.