Sobota, 4 lipca 2020, imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 16 godz. 37 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 12 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2010-11-06

Jubileusz 15-lecia Ukraińskiego Zespołu Pieśni i Tańca RANOK

6 listopada 2010 roku w Bielskim Domu Kultury odbył się niezwykły koncert. W ramach Festiwalu Kultury Ukraińskiej Podlaska Jesień swój jubileusz 15-lecia świętowała grupa RANOK.

Ukraiński Zespół Pieśni i Tańca RANOK został założony w 1995 roku przy Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim, a jego członkami są uczniowie, którzy uczestniczą w lekcjach języka ukraińskiego. Po 15 latach ciężkiej pracy zespół RANOK prezentuje się na wysokim poziomie, o czym świadczyła burza braw podczas sobotniego koncertu.

Na zakończenie wielu gości, przedstawicieli władz i sektora kultury złożyło na ręce Kierownika Artystycznego Zespołu Elżbiecie Tomczuk gratulacje z okazji wspaniałego występu oraz doniosłego jubileuszu, życząc dalszych sukcesów. Ponadto Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski wręczył całemu zespołowi nagrodę pieniężną oraz kosz słodyczy, wyrażając jednocześnie w imieniu mieszkańców wdzięczność za rozsławianie przez zespół RANOK naszego miasta nie tylko w kraju ale i zagranicą.

Podczas sobotniego koncertu mieszkańcy naszego miasta mieli również okazję wysłuchać Chóru Filharmonii Wołyńskiej z Łucka na Ukrainie oraz obejrzeć niezwykły pokaz Zespołu Tanecznego Werbońka z Zori. Wszystkie zespoły wykazały się niezwykłym profesjonalizmem wokalnym i tanecznym, prezentując bielskiej publiczności bogactwo kultury ukraińskiej.

Aktualizacja: 2010-11-15 08:32:15
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.