Sobota, 4 lipca 2020, imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 16 godz. 37 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 12 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2010-09-22

Program profilaktyczny chorób płuc i gruźlicy szansą na zdrowe społeczeństwo Podlasia

W Województwie Podlaskim rozpoczęła się realizacja projektu pt. Program profilaktyczny chorób płuc i gruźlicy szansą na zdrowe społeczeństwo Podlasia dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

W ramach akcji Szansa na zdrowe społeczeństwo Podlasia po województwie podlaskim kursuje ambulans z nowoczesnym sprzętem do badań płuc. Ambulans jest wyposażony w system radiografii cyfrowej do badań klatki piersiowej, który umożliwi dotarcie do wszystkich zainteresowanych wykonaniem takich badań jak RTG płuc i spirometria.

Badanie RTG to nic innego jak prześwietlenie klatki piersiowej kontrolowaną dawką promieni rentgenowskich, zaś spirometria polega na pomiarze objętości i pojemności płuc oraz przepływu powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego. Oba te badania są niezbędne do wykrycia takich chorób dróg oddechowych jak astmy, koklusz i co najważniejsze gruźlicy.

W ramach tej akcji, w dniu 22 września, ambulans stacjonował pod gmachem Urzędu Miasta Bielsk Podlaski. W rezultacie ponad 150 mieszkańców naszego miasta skorzystało z bezpłatnego badania profilaktycznego.

Aktualizacja: 2010-09-23 13:49:30
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.