Piątek, 24 wrzesnia 2021, imieniny Gerarda, Teodora, Hermana. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 12 godz. 1 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 4 godz. 48 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2015-03-04

Bielska policja będzie mogła skuteczniej walczyć
z nietrzeźwymi kierowcami w naszym mieście

W dniu 4 marca br. odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Jarosława Borowskiego z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji - mł. inspektorem Arkadiuszem Sidorskim, podczas którego przekazano Komendzie Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim nowoczesne urządzenie do badania zawartości alkoholu Alkometr A 2.0 wraz z kompletem ustników o łącznej wartości 12459,90 zł. Przekazane urządzenie ma służyć zwiększeniu liczby kontroli kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu oraz wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa drogowego w naszym mieście i jego okolicach.

Przekazany aparat do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu wykonany zostały według najnowszych technologii, jest podręczny i wygodny w użyciu. Dzięki zasilaniu 12V możliwe jest użycie przyrządu w samochodzie. Wbudowana drukarka pozwala dokumentować wykonane pomiary, dzięki czemu można będzie bardzo szybko i sprawnie prowadzić prace kontrolno - pomiarowe bezpieczeństwa ruchu drogowego, bez konieczności dojazdu na posterunek.

Dzisiejsze wydarzenie to już kolejne wsparcie bielskiej policji, która w poprzednich latach otrzymywała również urządzenia do badania stanu trzeźwości uczestników ruchu drogowego.

Alkomat zakupiony został w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Aktualizacja: 2015-03-04 15:10:40
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.