Sobota, 11 lipca 2020, imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 16 godz. 25 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 24 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2010-07-07

Szlak Jagielloński przyciąga turystów do Bielska

W dniach 6 - 7 lipca gościli w Bielsku Podlaskim uczestnicy przejazdu Szlakiem Jagiellońskim Kraków - Lublin - Wilno. Tegoroczny przejazd przypada w 600. rocznicę Bitwy pod Grunwaldem.

Większość uczestników przejazdu była w Bielsku Podlaskim po raz pierwszy. Przyjechali między innymi z Lublina, Krakowa, Warszawy, Ostrowa Lubelskiego, Piszczaca, a nawet ze stolicy dawnego państwa krzyżackiego - Malborka. Zastępca Burmistrza Miasta Mirosław Gołębiowski opowiedział gościom o Bielsku oraz oprowadził po miejskich zabytkach.

Turyści zwiedzili między innymi bielski ratusz, Policealne Studium Ikonograficzne, kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja, cerkiew Przenajświętszej Bogurodzicy oraz Górę Zamkową.

Uczestnicy przejazdu wzięli udział w zorganizowanej w Bielskim Domu Kultury multimedialnej prezentacji Szlaku Jagiellońskiego z dokładnym opisem odcinka przebiegającego przez Bielsk Podlaski. Prowadzący spotkanie opowiedzieli także o odbywającej się w okolicach Bielska koncentracji części wojsk Wielkiego Księstwa Litewskiego przed bitwą grunwaldzką w 1410 r.

Dzięki przynależności Bielska Podlaskiego do Organizacji Turystycznej Szlak Jagielloński do miasta będą coraz częściej przybywać grupy turystów zainteresowane historią różnych zakątków Polski. Bielsk Podlaski jest prezentowany na targach turystycznych oraz w folderach mających zasięg nie tylko ogólnokrajowy, ale także międzynarodowy.

Aktualizacja: 2010-07-08 13:43:18
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.