Sobota, 4 lipca 2020, imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 16 godz. 37 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 12 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2010-05-17

Bielszczanie znowu rozsławili swoje miasto

17 maja w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku odbyła się Gala Finałowa VIII Przeglądu Małych Form Teatralnych pod nazwą "Dramat i tragedię pozostaw teatrowi". Do przeglądu zgłosiło się 70 gimnazjów z terenu województwa podlaskiego. Wykonawcy z Gimnazjum nr 1 im. Niepodległości Polski w Bielsku Podlaskim okazali się bezkonkurencyjni, a uczeń Sebastian Misiuk za wspaniałą grę aktorską uzyskał tytuł najlepszego aktora festiwalu.

Wczesną wiosną w Białymstoku, Łomży i Suwałkach zostały przeprowadzone eliminacje, które wyłoniły 8 najlepszych spektakli, zawierających wiele walorów nie tylko artystycznych, ale także wychowawczych. Podczas gali finałowej młodzi aktorzy z Teatru "Gimnazjon" działającym przy bielskim Gimnazjum nr 1 wystawili sztukę "Kto pierwszy rzuci kamień". Przedstawienie zostało przygotowane w ramach realizacji projektu "Bezpiecznie wokół nas", objętego rządowym programem ograniczania przestępczości i zachowań aspołecznych - "Razem bezpieczniej".

Spektakl miał formę przypowieści nawiązującej do słów biblijnych. Poruszał temat nietolerancji i agresji. Mówił o tym, że należy sobie wybaczać nawet najcięższe winy i dawać drugą szansę czyli odrzucić symboliczny "kamień", który może wyrządzić wiele zła.

W dowód uznania bielszczanie otrzymali od przedstawiciela Komendanta Głównego Policji zaproszenie do wzięcia udziału w V Przystanku PaT - "Profilaktyka a Teatr", który odbędzie się w Warszawie w dniach 21- 25 lipca. Impreza ta jest corocznym ogólnopolskim spotkaniem młodzieży. Uczestnicy biorą udział w bezpłatnych warsztatach artystycznych prowadzonych przez zawodowych instruktorów. W programie przewidziane są także warsztaty profilaktyczne, rozmowy filozoficzne oraz koncerty i spektakle w wykonaniu grup teatralnych z całego kraju.

Aktualizacja: 2010-06-22 08:31:11
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.