Sobota, 4 lipca 2020, imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 16 godz. 37 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 12 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2010-06-07

Propagują zdrowy styl życia

"Papierosik i gorzałeczka to do trumny jest deseczka", "Kto nie pali, kto nie pije, ten w uśmiechu i zdrowiu żyje", "Długo nie pożyjecie, gdy alkoholu spróbujecie", "Nie pij wódki, ani wina, to wypadków jest przyczyna", "Każdy dobrze o tym wie, że alkohol czyni źle" - to tylko niektóre z haseł jakie niosła na transparentach bielska młodzież, podczas happeningu jaki miał miejsce 7 czerwca. Impreza odbywała się pod hasłem "Żyjmy zdrowo bez nałogów". Happening zorganizowała Komenda Powiatowa Związku Harcerstwa Polskiego w Bielsku Podlaskim, a patronatem objął Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski.

Uczestnicy zebrali się pod bursą szkolną, a następnie przemaszerowali ulicą Mickiewicza na bielskie planty, gdzie rozpoczęła się część artystyczna. Pochód prowadzili Komendant Hufca ZHP w Bielsku Podlaskim oraz Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski.

Happeningi przeciwko uzależnieniom organizowane są już od wielu lat. Biorą w nich udział dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Głównymi celami imprezy jest promowanie zdrowego stylu życia, integracja z lokalnym środowiskiem, popularyzowanie wiedzy na temat profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom oraz kształtowanie postaw asertywnego odmawiania.

Podczas części artystycznej happeningu uczestnicy śpiewali piosenki dotyczące problemów związanych z uzależnieniami, deklamowali wiersze i rymowanki. Niezwykle ciekawa była scenka teatralna, którą przygotowali uczniowie Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza. Przestawiała ona grupę młodych ludzi jadących samochodem. Podczas jazdy wszyscy spożywali alkohol i zażywali narkotyki. Pasażerowie namówili także na to kierowcę i ten później spowodował wypadek drogowy, w którym wszyscy ponieśli śmierć. Scenka ta była bardzo profesjonalnie zagrana, zaś ukazane w niezwykle sugestywny sposób wydarzenia udowodniły jak tragicznie może zakończyć się prowadzenie pojazdu przez osobę nietrzeźwą, albo znajdującą się pod wpływem środków odurzających.

Prezentowane podczas happeningu teksty piosenek, wierszy i rymowanek mają swoją treścią przede wszystkim przemówić do wyobraźni młodzieży. Organizatorzy chcą, aby każdy młody człowiek, miał pełną świadomość zagrożenia, które wiąże się z sięganiem po używki.

Na zakończenie happeningu wszyscy występujący na scenie otrzymali nagrody, które ufundował Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski.

Aktualizacja: 2010-06-17 10:44:28
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.