Sobota, 11 lipca 2020, imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 16 godz. 25 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 24 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2010-05-08

Małanka ma już dwadzieścia lat

8 maja w sali Bielskiego Domu Kultury odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu dwudziestolecia działalności Zespołu Pieśni Białoruskiej "Małanka". Artyści uczcili swoje święto galowym koncertem, na który przybyło liczne grono gości oraz sympatyków zespołu. Podczas uroczystego koncertu "Małance" towarzyszyła grupa "Lider" z Białegostoku.

W dwudziestoletniej historii przez zespół przewinęło się ok. 40 osób. W chwili obecnej "Małanka" składa się z 20 artystów. W sekcji wokalnej śpiewa 13 osób, a 7 gra na różnego rodzaju instrumentach.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu zasług w pracy na rzecz upowszechniania kultury białoruskiej przyznał Sergiuszowi Łukaszukowi nagrodę specjalną.

Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski od wielu lat wspierający finansowo działalność "Małanki", za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, które w istotny sposób wzbogacają miasto Bielsk Podlaski przyznał zespołowi okolicznościową nagrodę finansową.

Ponadto Burmistrz Miasta przyznał Przewodniczącemu Zarządu Zespołu Pieśni Białoruskiej "Małanka" Konstantemu Sielewonowiczowi nagrodę za całokształt działalności w sferze kultury.

Aktualizacja: 2010-05-17 11:33:53
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.