Sobota, 4 lipca 2020, imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 16 godz. 37 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 12 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2010-03-12

Zabawa z edukacją i profilaktyką w tle

12 marca na scenie Bielskiego Domu Kultury aktorzy Teatru Profilaktycznego im. Marka Kotańskiego wystawili spektakl pt. "Shrek i Tajemnica Osła". Widowisko obejrzały dzieci z klas I - III bielskich szkół podstawowych.

Sztuka powstała na motywach znanego cyklu animowanych filmów o Shreku. Grana była na tle kolorowej scenografii przedstawiającej leśną krainę Shreka. Fabuła widowiska opowiadała o zmaganiach głównych bohaterów filmu z podstępną czarownicą, która za pomocą magicznych sztuczek chciała zamienić Fionę w królewnę. Później Fiona, już jako królewna miała poślubić syna złej czarownicy.

Najcenniejszym jednak walorem spektaklu była nie wciągająca i wartka akcja, ale płynące z niego profilaktyczne i wychowawcze przesłanie. Mali widzowie mieli w sposób niezwykle wyrazisty ukazane konsekwencje jakie spotykają ludzi, którzy spożywają alkohol i palą papierosy. Ponadto dzieci mogły przekonać się na podstawie losów bohaterów do jakich nieszczęść mogą doprowadzić kontakty z osobami nieznajomymi. Nieodpowiednie postępowanie jest w sztuce umiejętnie zestawione z tym co mądre, zdrowe i właściwe.

Spektakl stanowił nie tylko świetną zabawę, ale był również profilaktyczno-wychowawczą wskazówką jak należy w życiu postępować, aby ustrzec się przed niebezpieczeństwami i nieszczęściami.

Widowisko dla dzieci odbyło się dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski.

Aktualizacja: 2010-03-16 11:13:14
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.