Sobota, 4 lipca 2020, imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 16 godz. 37 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 12 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2010-01-30

Trzeci start i trzeci finał

Magdalena Mortel z Bielska Podlaskiego zdobyła II miejsce, zaś Urszula Skiepko - nagrodę w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu - "Twórczość Plastyczna Inspirowana Muzyką Dawną". Obie laureatki są członkiniami koła plastycznego "Koloryt", działającego przy Bielskim Domu Kultury.

Konkurs "Twórczość Plastyczna Inspirowana Muzyką Dawną" odbywa się w ramach corocznie organizowanego w Kaliszu Festiwalu Muzyki Dawnej - "Schola Cantorum". W tym roku na konkurs wpłynęło 281 prac ze szkół i placówek kulturalno-oświatowych z całego kraju.

- Bardzo się cieszę, że moje podopieczne zdobyły tak prestiżowe nagrody. Po raz trzeci przystąpiłyśmy do konkursu i znowu jesteśmy w finale - mówi Maria Babulewicz, instruktor ds. plastyki BDK. Uplasować się na drugim miejscu spośród 15 nagrodzonych prac z całego kraju, kiedy poziom z roku na rok jest coraz wyższy - to znakomity wynik. Cieszy mnie również to, iż komisja artystyczna doceniła pracę Uli Skiepko, która ma wiele osiągnięć w dziedzinie plastyki. Wierzę w talent młodzieży, ale wiem też, iż talent jest połową sukcesu. Drugą połową jest systematyczne rozwijanie własnych uzdolnień, nie tylko kreacyjnych ale i poznanie nowych możliwości warsztatowych rozwiązań - dodaje instruktor.

Maria Babulewicz została jako opiekun artystyczny uhonorowana przez organizatorów konkursu nagrodą finansową oraz zaproszeniem na bezpłatny tygodniowy pobyt na warsztatach, seminariach, wystawach oraz koncertach Festiwalu Muzyki Dawnej "Schola Cantorum".

Aktualizacja: 2010-03-15 14:02:45
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.