Sobota, 4 lipca 2020, imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana. Wszystkiego najlepszego!
Dzisiejszy dzień trwa 16 godz. 37 min. i jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 12 min.
GOSPODARKA ODPADAMI
ANKIETA
STYPENDIA DLA UCZNIÓW
NASI PARTNERZY
2010-02-05

Edukacja poprzez zabawę

Gry, zabawy integracyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi, czytanie książek oraz wycieczka do Komendy Powiatowej Policji, to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowała dla dzieci Miejska Biblioteka Publiczna na czas tegorocznych ferii zimowych. 5 lutego odbyło się uroczyste podsumowanie zajęć "FERIE Z BIBLIOTEKĄ 2010".

Zajęcia dla dzieci i młodzieży podczas ferii bielska biblioteka organizuje już od wielu lat. Oferta zawsze jest bardzo ciekawa i "Ferie z biblioteką" cieszą się zawsze dużą popularnością. W tym roku w zajęciach uczestniczyło prawie 200 dzieci z bielskich szkół podstawowych.

Głównym celem organizatorów jest zorganizowanie rozrywki w taki sposób, aby poprzez zabawę dzieci wzbogaciły swoją wiedzę. Uczestnicy "Ferii z Biblioteką" wspólnie czytali książki, grali w szachy i w scrabble oraz wzięli udział w konkursie plastycznym. Ponadto dzieci gościły w bibliotece leśnika oraz zuchów i harcerzy z Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Bielsku Podlaskim.

Ciekawym przeżyciem dla tegorocznych uczestników "Ferii z Biblioteką" była wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć jak pracują policjanci.

W ramach zajęć w bibliotece odbyły się także warsztaty z profilaktyki uzależnień dla dzieci, które prowadzili policyjni specjaliści, a zaproszony przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej radził jak unikać różnego rodzaju zagrożeń i niebezpieczeństw.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze i upominki.

"Ferie z biblioteką" zostały zorganizowane między innymi dzięki finansowemu wsparciu Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski.

Aktualizacja: 2010-02-19 10:56:59
W przypadku zmiany lub uzupełnienia informacji prosimy o kontakt.
Copyright © 2007-2015 Urząd Miasta Bielsk Podlaski. Wszelkie prawa zastrzeżone.